Wycieczka Mikołajkowa klas III

Dnia 9 grudnia 2022 roku uczniowie klasy III z Paniami Iloną Ośka, Edytą Stępniewską, Małgorzatą Barwicką i Panią Natalia Krawczyk wybrali się na wycieczkę do Radomia. Pierwszym punktem była Kraina Marzeń. Dzieci z ogromnym entuzjazmem korzystały z dostępnych w Centrum Zabaw zjeżdżalni, basenów z piłeczkami, trampoliny, karuzel, mini pojazdów. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Kolejnym punktem wycieczki była Manufaktura Słodyczy “Sama Słodycz”. Wspaniałe zapachy i moc słodyczy stworzyły pyszną atmosferę. Dzieci miały możliwość zobaczyć cały proces powstawania cukierków i lizaków od momentu wylania gorącego karmelu na stół po złożenie całego wzoru lizaka i cukierka. Słodycze barwione były głównie naturalnymi barwnikami z owoców i warzyw. Po skończonym pokazie dzieci uczestniczyły w warsztatach, w których samodzielnie wykonały lizaki. Na zakończenie warsztatów, każdy otrzymał swoje dzieła – piękne, zakręcone lizaki oraz paczuszkę kolorowych cukierków w prezencie. Było miło i słodko! To była najsłodsza i kolorowa lekcja.