Kontakt

Zespół Placówek Oświatowych

w Przybyszewie

tel:( 48) 61-52-159

e-mail:pspprzybyszew@op.pl

Inspektor Ochrony Danych 

e-mail:inspektor@cbi24.pl

 

Kalendarium

Niedziela, 2021-05-16

Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja

Informacje

Harmonogram pracy biblioteki od 17 maja 2021 roku


Poniedziałek :
7.45 – 8.45 (przed i na pierwszej lekcji )
Wtorek:
7.45 – 8.45 (przed i na pierwszej lekcji)
10.30 - 11.30 (na czwartej lekcji )
13.05 – 14.05 (na siódmej lekcji)
Środa:
13.05 – 14.05 (na siódmej lekcji)
Czwartek:
11.20 – 12.20 (na piątej lekcji )
Piątek :
10.30 - 11.30 (na czwartej lekcji )
13.05 – 14.05 (na siódmej lekcji)

Harmonogram pracy biblioteki jest dostosowany do możliwości szkoły i jest udostępniony w dzienniku elektronicznym.

 

W razie potrzeby prosimy dzwonić na numer: 48 61-52-159 lub kontaktować się przez dziennik elektroniczny z panią Grażyną Podsiadlik.

 

 

 

 

Artykuły

Procedury obowiązujące w bibliotece

2020-11-17

Pasowanie na czytelnika

2021-03-05
Powiększ zdjęcie

PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

4 i 5 marca 2021 roku w SZKOLNEJ BIBLIOTECE odbyło się pasowanie uczniów klasy I A i klasy I B na czytelników.

Akt pasowania poprzedziły zajęcia, w czasie których dzieci utrwalały zasady korzystania z księgozbioru oraz zachowania w bibliotece. Z tablicy BIBLIOTEKA ZAPRASZA  odczytywali tytuły książek, które szczególnie polubili  ich rówieśnicy. Wszyscy uczniowie klas pierwszych zostali włączeni do akcji codziennego czytania. Otrzymali albumy czytania i zakładki do książek. Każdy młody czytelnik złożył przyrzeczenie, że będzie czytał i szanował książki. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy pasowania na czytelnika.

Gratulujemy pierwszoklasistom. Życzymy im częstego, niezapomnianego i wzruszającego przeżywania przygód z bohaterami ze świata książek.

                                                                       Grażyna Podsiadlik

Czytaj więcej o: Pasowanie na czytelnika

Tablica informacyjna "Biblioteka zaprasza"

2020-11-17
Powiększ zdjęcie

,,Jaką książkę polubiłeś najbardziej?

W dniach 1-5 marca SZKOLNA BIBLIOTEKA przeprowadziła akcję promującą czytelnictwo  pt. ,,Jaką książkę polubiłeś najbardziej?Dzieci z  klas I-III pod kierunkiem wychowawców przygotowali ozdobną kartkę z tytułem ulubionej książki. Umieścili na niej swoje imię, nazwisko i klasę. Wszystkie przygotowane przez dzieci prace zostały wywieszone na tablicy BIBLIOTEKA ZAPRASZA.  W ten sposób uczniowie mogą poznać, jakie książki najchętniej czytają ich rówieśnicy. Chcemy w ten sposób zachęcić dzieci do czytania. Może zainteresują ich wskazane przez kolegów książki.

                                                                                              Grażyna Podsiadlik

 

 Wiersze o zimie dla dzieci 

Wiersze o zimie to doskonała propozycja   dla dorosłych i dla dzieci. Zima odmienia świat   w sposób bajeczny. Podziwiana zza szyby  lub w otoczeniu natury po prostu zachwyca. Piękno zimy opisać mogą chyba tylko poeci! 

Na gazetce BIBLIOTEKA ZAPRASZA przygotowana została prezentacja utworów o tematyce zimowej znanych polskich poetów, mająca na celu zachęcenie dzieci do czytania wierszy. 

Grażyna Podsiadlik

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia na tablicy BIBLIOTEKA ZAPRASZA przygotowana została gazetka okolicznościowa. Znalazły się na niej utwory poetyckie napisane przez znanych polskich autorów. Wybrane wiersze wprowadzają czytelnika w świąteczny i niepowtarzalny nastrój.

Grażyna Podsiadlik

  ,,Kto Ty jesteś? Polak mały”

Z okazji Święta Niepodległości Polski na tablicy BIBLIOTEKA ZAPRASZA przygotowana została gazetka okolicznościowa. Znalazły się na niej utwory poezji patriotycznej napisanych przez znanych polskich autorów:  Władysława Bełzę, Tadeusza Kubiaka, Tadeusza Różewicza, Wandy Chotomskiej, Czesława Janczarskiego.

Część tych utworów jest znana uczniom naszej szkoły, tak jak na przykład wiersz pt.,,Kto Ty jesteś? Polak mały” Władysława Bełzy, który już przedszkolaki recytują na pamięć.

Grażyna Podsiadlik

Czytaj więcej o: Tablica informacyjna "Biblioteka zaprasza"