Kontakt

Zespół Placówek Oświatowych

w Przybyszewie

tel:( 48) 61-52-159

e-mail:pspprzybyszew@op.pl

Inspektor Ochrony Danych 

e-mail:inspektor@cbi24.pl

 

Kalendarium

Poniedziałek, 2020-09-28

Imieniny: Libuszy, Wacławy

" Czytam i zachęcam do czytania"

" Czytam i zachęcam do czytania"

Biblioteka szkolna, w ramach realizacji programu bibliotecznego ,,Czytam i zachęcam do czytania", zaprosiła rodziców i dzieci z klas I-IV do udział w akcji ,,Rodzice czytają dzieciom". Celem akcji było promowanie wspólnego, rodzinnego czytanie np. wieczorem lub w wolne od pracy dni. Wybór utworów pozostawiony został rodzicom i dzieciom. Rodziny, które wzięły udział w akcji, mogły przesyłać zdjęcia lub krótkie informacje na temat wspólnego czytania. Uczniowie mogli też wykonać rysunek na temat wysłuchanego utworu, zrobić zdjęcie. Z informacji nadesłanych przez rodziców wynika, że w wielu domach odbywa się wspólne, najczęściej wieczorne czytanie. Dzieci najchętniej słuchają bajek i powieści przygodowych. Cieszymy się, że rodzice znajdują czas na czytanie dzieciom.Wspólne czytanie jest szczególną formąspędzania czasu z dzieckiem, zwłaszcza teraz. Te kilkanaście  minut dziennie to naprawdę niedużo, a tak wieledaje. Przynosi „korzyści natychmiastowe” i procentuje w przyszłość. Nam dorosłym dajechwile wytchnienia, a dziecku bycie z nami tui teraz, słuchanie naszego głosu, poczucie,że jesteśmy z nim i tylko dla niego. Czytanie stymuluje rozwój mowy , wzbogaca słownictwo,usprawnia pamięć i swobodę w mówieniu. Czytanie uczy samodzielnego myślenia, rozwija wyobraźnię i kształtuje wrażliwość dziecka.                                                                                                                                   

Grażyna Podsiadlik i Dagmara Nowakowska

 „Czytam i zachęcam do czytania”

W roku szkolnym 2020/2021 kontynuowana będzie realizacja programu bibliotecznego „Czytam i zachęcam do czytania”.

Program ten przeznaczony jest dla uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Przybyszewie.

Autorzy i realizatorzy programu to nauczyciele: Grażyna Podsiadlik i Dagmara Nowakowska.

Cele programu:

  1. 1.      Upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i rodziców.
  2. 2.      Rozwijanie kompetencji czytelniczych.
  3. 3.      Rozwijanie współpracy biblioteki szkolnej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Promnie z siedzibą w Przybyszewie.

Sposoby realizacji:

- przeprowadzenia konkursów plastycznych i recytatorskich;

- organizowanie wystaw nowości czytelniczych i spotkań autorskich;

- organizowanie akcji czytelniczych włączających uczniów i rodziców ,,Dzieci czytają dzieciom”, ,,Rodzice czytają dzieciom”;

- organizowanie zajęć upowszechniających czytelnictwo np. ,,Czytam i rysuję”, „Czytamy pod chmurką”, „Dzień postaci literackich” itp.