XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

7 października nasza szkoła uczestniczyła w akcji XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Hasło przewodnie dni tabliczki mnożenia:''Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają''. Akcja miała na celu przypomnienie przez wszystkich tabliczki mnożenia. Od 3 do 7 października przypominaliśmy sobie tabliczkę mnożenia.W tym czasie uczniowie rozwiązywali łamigłówki związane z tabliczką mnożenia oraz byli sprawdzani z tabliczki mnożenia.Uczniowie mieli okazję rozwiązywać różne zadania rozwijające znajomość tabliczki mnożenia. W tym roku egzaminy na Eksperta Tabliczki Mnożenia odbyły się w środę 5 października w klasach III - VIII. Egzaminy wyłoniły 49 ekspertów. Wszyscy, którzy bezbłędnie odpowiedzieli na wszystkie pytania otrzymali certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. W dzień finału Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia czyli 7 października odbył się egzamin na Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Ten egzamin wyłonił Szkolnych Mistrzów Tabliczki Mnożenia. Są nimi: Zuzanna Siek kl.IVb, Aleksander Patynowski kl.IVa, Filip Dąbrowski kl.VI,  Wiktoria Barszcz kl.VIII, Oliwia Kacprzak kl.VIII, Agata Nowicin kl.VIII.  Otrzymali oni dyplomy Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia.

W akcji uczestniczyli także uczniowie klasy I i II rozwiązując zadania dostosowane do ich możliwości oraz przedszkolaki grupa Dinusie kolorując odpowiedno sowę i uczniowie świetlicy pod opieką Pana Konrada Tokarskiego składając sowę 3D symbolu akcji.

Koordynator: Monika Ziomek - Pionka i Anna Gutkiewicz.