OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „WYZWANIA - TEODORA”

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny " Wyzwania - Teodora"

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „WYZWANIA TEODORA”

Teodor to bocian, przyjaciel dzieci, a zwłaszcza przedszkolaków. Ten wyjątkowy bocian wie, jak ważne jest dbanie o wszechstronny rozwój dzieci, ale równocześnie pamięta zawsze o tym, aby zwracać uwagę na potrzeby i uczucia innych. Dlatego postanowił zostać profesorem nauk przedszkolnych i przekazywać najmłodszym wiedzę oraz pomagać zdobywać nowe umiejętności, a jednocześnie mobilizując ich do jak najbardziej kreatywnych działań.

Projekt „Wyzwania Teodora” skierowany do przedszkoli, przedszkoli integracyjnych, przedszkoli specjalnych, żłobków, klubików dziecięcych, świetlic, a także klas I – III. Udział w programie to sposób na przekazanie dzieciom, czasem prostych, ale bardzo ważnych umiejętności i wartości, a wszystko za sprawą z pozoru zwykłego bociana. Teodor chce, aby przedszkolaki zdobyły siedem sprawności, które uważa za najbardziej przydatne, dlatego wyznaczy siedem zadań do wykonania.

W projekcie biorą udział grupa przedszkolna Biedronki oraz Słoneczka oraz klasa II. Koordynator projektu - Anna Danielewicz.