Dzień Książki

17 maja w szkole obchodzony był Dzień Książki. Z tej okazji odbyły się występy artystyczne, a także konkurs literacki. Uczniowie starszych klas wysłuchały zaprezentowanych przez szóstoklasistów ciekawostek na temat historii książek, pouczających morałów z wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej i haseł zachęcających do czytania książek. Następnie chętni uczniowie z klas III-VIII wzięli udział w konkursie wiedzy literackiej. Otrzymali pamiątkowe książki. Dzieci z przedszkola i klas I-II przeniosły się w świat baśni. W ten klimat wprowadziły ich dziewczynki z klasy I i VI. Następnie na scenie pojawili się uczniowie klasy III A, którzy przygotowali przedstawienie teatralne o wawelskim smoku. Wszyscy świetnie się bawili i nagrodzili artystów gromkimi brawami. Dzień Książki zorganizowany został w ramach realizacji programu bibliotecznego ,,Czytam i zachęcam do czytania” autorstwa Grażyny Podsiadlik i Dagmary Nowakowskiej przy współpracy Małgorzaty Dudy.