Spotkanie autorskie

20 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbyły się spotkania autorskie z Barbarą Szelągowską – autorką książek dla dzieci i Moniką Jędrychowską – ilustratorką. Klasa I i najstarsza grupa przedszkolna ,,Tropiciele” uczestniczyli w spotkaniu ,,Od pomysłu do druku”, w czasie którego dowiedziały się na czym polega praca pisarza i ilustratora. Poznały proces powstawania książki od pomysłu, poprzez druk, do sprzedaży w księgarni. Dzieciom towarzyszyła kolorowa, trzymetrowa, wesoła stonoga Jadzia. Autorka czytała fragmenty swoich książek. Dzieci rozwiązywały zagadki i uczestniczyły we wspólnych zabawach. Dla uczniów klas II i III zorganizowane było spotkanie pt. ,,Bliżej książek”. Dzieci poznały historię powstawania książki. W tle, na ekranie, przewijały się slajdy nawiązujące do prezentowanej treści. Pozwoliły one łatwiej przyswoić wiedzę zawartą w opowiadaniu autorki i ilustratorki. Uczniowie włączeni byli w przebieg spotkania, rozwiązywali zagadki, zadawali i odpowiadali na pytania. Po spotkaniach chętne dzieci miały możliwość zakupienia książek Barbary Szelągowskiej. Organizatorem spotkania była nauczycielka Grażyna Podsiadlik.