Wyjazd edukacyjny klasy 1 i 2

Dnia 12.01.2024 uczniowie klasy 1 i 2 wraz z nauczycielkami Edytą Stępniewską, Grażyną Podsiadlik, Martą Abramowicz                i p. Justyną Kamińską pojechali z wizytą do Lecznicy dla zwierząt ArMaMed oraz Piekarni Star Mar w Białobrzegach. W Lecznicy dla zwierząt uczniowie obejrzeli gabinet weterynaryjny, poznali narzędzia medyczne potrzebne do leczenia zwierząt. Oglądali preparaty pod mikroskopem oraz jak przeprowadza się badanie USG. Lekarz weterynarii opowiedział im o swojej pracy. Dzięki tej wizycie uczniowie lepiej zrozumieli, że zwierzęta też chorują i cierpią oraz wymagają pomocy i leczenia. Podczas wycieczki uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda piekarnia od środka. Obejrzeli najważniejsze pomieszczenia, poznali i zobaczyli maszyny niezbędne w pracy piekarza. Największe wrażenie wywarł na nich piec do wypiekania i wielkie łopaty do wkładania pieczywa. Piekarz przedstawił im kolejne etapy powstawania chleba. Na koniec uczniowie zostali poczęstowani drożdżówkami specjalnie dla nich przygotowanymi. Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Piekarni oraz Lecznicy dla zwierząt za włączenie się            w proces edukacji dzieci.