Pokaz historyczny pod tytułem " Powstanie styczniowe"

Dnia 18 września 2023 r. naszą szkołę i przedszkole odwiedziła Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”, która zaprezentowała zebranym uczniom klas 1 - 8 pokaz historyczny po tytułem "Powstanie styczniowe". Rekonstruktorzy przybliżyli zgromadzonym ten największy w XIX w. polski zryw narodowy, przypominając o przypadającej w tym roku 160. rocznicy jego wybuchu. Dzieci miały okazję usłyszeć o rozbiorach Rzeczypospolitej i dążeniach Polaków do niepodległości. Opowieści o bohaterskiej walce o wolność, honor i ojczyznę towarzyszyła prezentacja kolekcji strojów oraz broni białej i palnej używanej podczas powstań. Dzieci brały aktywny udział w spektaklu- wcielały się w role kosynierów i zesłańców na Sybir, walczyły na szable i kosy, ćwiczyli musztrę oraz strzelali z muszkietów. Była to bardzo ciekawa lekcja historii.