Dzień Książki

17 maja w szkole obchodzony był Dzień Książki. Z tej okazji odbyły się występy artystyczne, a także konkurs literacki. Na wstępie uczniowie obejrzeli inscenizację z udziałem uczniów klasy IV A i VII ukazującą wartości płynące z czytania książek. Następnie wystąpiły dzieci z klasy I wcielając się w role postaci z utworów ,,Żuk” Jana Brzechwy i ,,Rzepka” Juliana Tuwima. Na zakończenie chętni uczniowie z klas I-VIII wzięli udział w konkursie wiedzy literackiej. Otrzymali pamiątkowe książki i upominki. Wszyscy świetnie się bawili. Publiczność nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami.

Dzień Książki zorganizowany został w ramach realizacji programu bibliotecznego ,,Czytam i zachęcam do czytania” autorstwa pani Grażyny Podsiadlik i pani Dagmary Nowakowskiej. W przygotowaniach do akademii pomagała pani Monika Ziomek Pionka i pan Emil Gal.