Sobota, 2020-02-22

Imieniny: Małgorzaty, Marty

Wystawa nowości wydawniczych i wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej

20 listopada 2019 roku w naszej szkole została zorganizowana wystawa nowości wydawniczych zakupionych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Przybyszewie. Uczniowie  szkoły i przedszkolaki  z dużym zainteresowaniem oglądali zgromadzone na wystawie książki: bajki i baśnie, tomiki wierszy, opowiadania  i fantastykę. Mamy nadzieję, że dzięki takiej akcji zwiększy się grupa osób chętnych do czytania książek.

Wystawa zorganizowana była w ramach realizacji programu bibliotecznego ,,Czytam i zachęcam do czytania”.

22 listopada 2019 roku uczniowie klasy I A Zespołu Placówek Oświatowych w Przybyszewie gościli w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przybyszewie. Dzieci obejrzały pomieszczenia, księgozbiór i zbiory czasopism. Dowiedziały się, jak korzystać z biblioteki i jak wypożyczyć wybraną książkę. Młodzi czytelnicy byli bardzo zainteresowani lekcją biblioteczną. Na pamiątkę spotkania wykonali barwne rysunki. Bibliotekarka podarowała pierwszoklasistom pamiątkowe zakładki do książki. Dzieci zapewniały, że na pewno odwiedzą bibliotekę ponownie.