Czwartek, 2019-12-05

Imieniny: Kryspiny, Norberta

Zajęcia z edukacji przeciwpowodziowej

29 października 2019 roku uczniowie klas I – III brali udział w projekcie  szkoleń dla dzieci i młodzieży związanych ze zjawiskiem powodzi, diagnozowaniem sytuacji alarmowych i przygotowaniem na wypadek ich wystąpienia. Zajęcia prowadzone były przez firmę PracticalEventsw ciągu pięciu godzin lekcyjnych.                                                                                         Projekt pt. ,,Edukacja przeciwpowodziowa” obejmował następujące zagadnienia:

• zjawisko powodzi,
• przyczyny i skutki powodzi,
• metody ograniczania powodzi,
• przygotowanie rodziny i domu do powodzi,
• metody zabezpieczania domu i dobytku przed powodzią
• właściwe zachowanie w czasie i po powodzi.

Zajęcia były odpowiednio dostosowane do wieku uczniów i wzbudzały duże zainteresowanie. Uczniowie nie tylko przyswajali nowe wiadomości, ale również oglądali filmy, słuchali odgłosów natury i stosowali wiedzę w praktyce. Każde dziecko otrzymało upominek- zestaw, w którym znajdowały się między innymi: odblaski, plan postępowania w czasie powodzi i inne materiały edukacyjne. Notatkę opracowała pani Grażyna Podsiadlik.