Czwartek, 2019-12-05

Imieniny: Kryspiny, Norberta

Rok szkolny 2015/2016

Po raz kolejny uczniowie klasy II pod opieką p. Edyty Stępniewskiej wymienilisię kartkami bożonarodzeniowymi w ramach projektu eTwinning „Christmas Cards 2015” z uczniami szkół europejskich. Po raz pierwszy w projekcie wzięła udział szkoła z REUNION z Wyspy na Oceanie Indyjskim. Otrzymane kartki wywieszone zostały na korytarzu szkolnym.

W bieżącym roku uczniowie kl. II brali udział w międzynarodowym  projekcie "Weather in Europe". Celem projektu było porównanie pogody w całej Europie każdego miesiąca. Każda klasa biorąca udział w projekcie tworzyła obrazowe wykresy pogody za pomocą prostych symboli. Uczniowie tworzyli wykresy, obliczali liczbę dni słonecznych i deszczowych itp. Oglądali i porównywali je z pogodą w innych krajach europejskich. Zdjęcia kolorowej Europy, to logo projektu.