Kontakt

Zespół Placówek Oświatowych

w Przybyszewie

tel:( 48) 61-52-159

e-mail:pspprzybyszew@op.pl

Inspektor Ochrony Danych 

e-mail:inspektor@cbi24.pl

 

Kalendarium

Czwartek, 2020-10-01

Imieniny: Heloizy, Igora

Współpraca międzynarodowa

Artykuły

eTwinning

2015-08-28

 

 

 

eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

 

Czytaj więcej o: eTwinning

Rok szkolny 2015/2016

2016-01-07

Po raz kolejny uczniowie klasy II pod opieką p. Edyty Stępniewskiej wymienilisię kartkami bożonarodzeniowymi w ramach projektu eTwinning „Christmas Cards 2015” z uczniami szkół europejskich. Po raz pierwszy w projekcie wzięła udział szkoła z REUNION z Wyspy na Oceanie Indyjskim. Otrzymane kartki wywieszone zostały na korytarzu szkolnym.

 

 

W bieżącym roku uczniowie kl. II brali udział w międzynarodowym  projekcie "Weather in Europe". Celem projektu było porównanie pogody w całej Europie każdego miesiąca. Każda klasa biorąca udział w projekcie tworzyła obrazowe wykresy pogody za pomocą prostych symboli. Uczniowie tworzyli wykresy, obliczali liczbę dni słonecznych i deszczowych itp. Oglądali i porównywali je z pogodą w innych krajach europejskich. Zdjęcia kolorowej Europy, to logo projektu.
 
     

 

Czytaj więcej o: Rok szkolny 2015/2016