Kontakt

Zespół Placówek Oświatowych

w Przybyszewie

tel:( 48) 61-52-159

e-mail:pspprzybyszew@op.pl

Inspektor Ochrony Danych 

e-mail:inspektor@cbi24.pl

 

Kalendarium

Czwartek, 2019-12-05

Imieniny: Kryspiny, Norberta
Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia szkolne

Wydarzenia szkolne

Artykuły

Rok szkolny 2019/2020

2019-09-08

Wystawa nowości wydawniczych i wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej

2019-11-24
Powiększ zdjęcie

20 listopada 2019 roku w naszej szkole została zorganizowana wystawa nowości wydawniczych zakupionych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Przybyszewie. Uczniowie  szkoły i przedszkolaki  z dużym zainteresowaniem oglądali zgromadzone na wystawie książki: bajki i baśnie, tomiki wierszy, opowiadania  i fantastykę. Mamy nadzieję, że dzięki takiej akcji zwiększy się grupa osób chętnych do czytania książek.

Wystawa zorganizowana była w ramach realizacji programu bibliotecznego ,,Czytam i zachęcam do czytania”.

 

22 listopada 2019 roku uczniowie klasy I A Zespołu Placówek Oświatowych w Przybyszewie gościli w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przybyszewie. Dzieci obejrzały pomieszczenia, księgozbiór i zbiory czasopism. Dowiedziały się, jak korzystać z biblioteki i jak wypożyczyć wybraną książkę. Młodzi czytelnicy byli bardzo zainteresowani lekcją biblioteczną. Na pamiątkę spotkania wykonali barwne rysunki. Bibliotekarka podarowała pierwszoklasistom pamiątkowe zakładki do książki. Dzieci zapewniały, że na pewno odwiedzą bibliotekę ponownie.

 

Czytaj więcej o: Wystawa nowości wydawniczych i wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej

Spotkanie z malarką

2019-11-24
Powiększ zdjęcie

20 listopada 2019 roku zaprosiliśmy do naszej szkoły panią Katarzynę Gal, która jest nie tylko bibliotekarzem i  nauczycielem, ale również malarką. Pani Kasia zaprezentowała swoją twórczość artystyczną. Na wystawie można było obejrzeć portrety i pejzaże malowane na płótnie oraz szkice ołówkiem. Pięknie prezentował się obraz kościoła w Przybyszewie. Pani Katarzyna Gal opowiadała uczniom o swojej pasji. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: V, VI i VII z nauczycielami. Serdecznie dziękujemy pani Kasi za tak interesujące spotkanie.

Spotkanie autorskie zorganizowane było w ramach realizacji programu bibliotecznego ,,Czytam i zachęcam do czytania”.

Czytaj więcej o: Spotkanie z malarką

Wyazd mikołajkowo - andrzejkowy

2019-11-24

19 listopada uczniowie klas IV, V, VI byli na wycieczce z okazji Andrzejek i Mikołajek. Obejrzeli film pt: " Rodzina Adamsów" oraz poprawiali swoją kondycję fizyczną w parku trampolin w Radomiu. Wszyscy dobrze się bawili.

Czytaj więcej o: Wyazd mikołajkowo - andrzejkowy

Akademia z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości

2019-11-12
Powiększ zdjęcie

8 listopada 2019 roku odbyła się akademia z okazji Świeta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła się o symbolicznej godzinie 11:11 od wspólnego odśpiewania " Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji " Szkoła do hymnu". Akademię przygotowali uczniowie klasy VII i VIII pod kierunkiem pani Dagmary Nowakowskiej i pani Doroty Sułek.

Po uroczystej akademii zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego " Kotylion z okazji Odzyskania Niepodległosci przez Polskę" zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

Czytaj więcej o: Akademia z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Pokazy fizyczne i chemiczne

2019-11-03
Powiększ zdjęcie

31 października odbyła się niecodzienna lekcja pt. " Fizyka wszędzie styka". Grupa Zaelektryzowani przedstawiła uczniom klas I - VIII  niecodzienne eksperymenty z fizyki i chemii. Uczniowie zobaczyli jakie działanie ma ciekły azot, hel, wodór i wiele innych substancji chemicznych. Zoobserwowali ciekawe zjawiska fizyczne i uczestniczyli w konkursach z wiedzy, zręcznościowych. Organizatorzy pokazali uczniom wiele rekwizytów, dzięki którym można wykonywać ciekawe doświadczenia fizyczne i chemiczne.

Czytaj więcej o: Pokazy fizyczne i chemiczne

Zajęcia z edukacji przeciwpowodziowej

2019-11-03
Powiększ zdjęcie

29 października 2019 roku uczniowie klas I – III brali udział w projekcie  szkoleń dla dzieci i młodzieży związanych ze zjawiskiem powodzi, diagnozowaniem sytuacji alarmowych i przygotowaniem na wypadek ich wystąpienia. Zajęcia prowadzone były przez firmę PracticalEventsw ciągu pięciu godzin lekcyjnych.                                                                                         Projekt pt. ,,Edukacja przeciwpowodziowa” obejmował następujące zagadnienia:

• zjawisko powodzi,
• przyczyny i skutki powodzi,
• metody ograniczania powodzi,
• przygotowanie rodziny i domu do powodzi,
• metody zabezpieczania domu i dobytku przed powodzią
• właściwe zachowanie w czasie i po powodzi.

Zajęcia były odpowiednio dostosowane do wieku uczniów i wzbudzały duże zainteresowanie. Uczniowie nie tylko przyswajali nowe wiadomości, ale również oglądali filmy, słuchali odgłosów natury i stosowali wiedzę w praktyce. Każde dziecko otrzymało upominek- zestaw, w którym znajdowały się między innymi: odblaski, plan postępowania w czasie powodzi i inne materiały edukacyjne. Notatkę opracowała pani Grażyna Podsiadlik.

Czytaj więcej o: Zajęcia z edukacji przeciwpowodziowej

Ślubowanie klas pierwszych

2019-10-27
Powiększ zdjęcie

25 października 2019 roku odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Do społeczności szkolnej dołaczyła 27 uczniów. Dyrekcja szkoły powitała wszystkich zgromadzonych: uczniów, rodziców, nauczycieli, przedstawiciela z Urzędu Gminy Promna. Uczniowie klasy Ia i Ib przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności. Wykonali tańce, wyrecytowali wiersze, zaśpiewali piosenki. Przeszli wiele prób, aby godnie wstąpić w szeregi uczniów naszej szkoły. Po zaprezentowaniu swoich umiejetności uczniowie złożyli ślubowanie i zostali pasowani na ucznia naszej szkoły. Pani Dyrektor życzyła pierwszakom sukcesów w karierze edukacyjnej. Uczniowie otrzymali upominki od swoich rodziców oraz dyplomy z okazji ślubowania. Zwyczajem corocznym  jest ufundowanie przez Gminę Promna wycieczki jednodniowej dla pierwszaków. Nad wszystkim czuwały panie klas pierwszych pani Grażyna Podsiadlik oraz pani Beata Lipiec.

 

 

 

 

Czytaj więcej o: Ślubowanie klas pierwszych

Dzień Papieski

2019-10-20
Powiększ zdjęcie

16 października 2019 roku odbyła się akademia z okazji XIX Dnia Papieskiego. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego brzmi: "Wstańcie, chodźmy". Uczniowie klasy VII pod kierunkiem pani Małgorzaty Sowińskiej oraz pani Agaty Dejnarowicz przygotowali i przedstawili postać papieża Jana Pawła II oraz zaśpiewali ulubine pieśni papieża.

Czytaj więcej o: Dzień Papieski

Dzień Patrona Szkoły i Edukacji Narodowej

2019-10-13
Powiększ zdjęcie

 11 października 2019 roku odbyła się akademia z okazji Dnia Patrona Szkoły oraz Dnia Edukacji Narodowej. Pani dyrektor powitała wszystkich obecnych: sekretarza Gminy Promna, księdza proboszcza z parafii w Przybyszewie, wnuczkę i prawnuka patrona szkoły, pracowników zespołu, pracowników emerytowanych, rodziców oraz uczniów.

Zwyczajem poprzednich uczniowie z klasy IV i VI pod kierunkiem pani Grażyny Podsiadlik oraz pani Moniki Ziomek - Pionka przygotowali i przedstawili postać patrona szkoły pana Władysława Rosłońca, złożyli kwiaty na jego grobie. Uczniowie klasy VII pod kierunkiem pani Doroty Sułek oraz pani Agnieszki Szymańskiej przygotowali przedstawienie humorystyczne dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po wystąpieniach uczniów głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Kaszewska. Pani dyrektor podziękowała wszystkim nauczycilom oraz pracownikom za współpracę oraz życzyła dalszych sukcesów w pracy zawodowej. Dyrektorka  szkoły  wręczyła Nagrody Dyrektora nauczycielom i pracownikom Zespołu Placówek Oświatowych w Przybyszewie. Życzenia i podziękownia złożyli  przedstawiciele z urzędu Gminy Promna, przedstawiciele Rady Rodziców, ksiądz proboszcz z parafii z Przybyszewa  oraz Prawnuczek patrona szkoły.

 

Czytaj więcej o: Dzień Patrona Szkoły i Edukacji Narodowej