Projekt " Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki"

Czytam z klasą „Lekturki spod chmurki”

Uczniowie klas IIIa i IIIB w roku szkolnym 2022/2023 poraz kolejny uczestniczą w projekcie czytelniczym – Czytam z klasą „Lekturki spod chmurki”. Projekt wspiera rozwój czytelnictwa wśród uczniów. Autorem projektu jest Honorata Szanecka- dyrektor i nauczyciel Szkoły Podstawowej w Klonowie.

Cele projektu:

– rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,

– rozwijanie aktywności czytelniczej,

– doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,

– zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,

– zgłębianie wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody,

– wspieranie młodych ludzi w myśleniu o swojej karierze, jak o czymś, co się dynamicznie – zmienia, jak o nie mającym końca procesie uczenia się i odkrywania siebie,

– integracja zespołu klasowego,

– współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.

Projekt składa się z trzech modułów. W każdym z modułów uczestnicy – uczniowie klas biorących udział w projekcie, wybiorą jedną spośród zaproponowanych lektur, do której wykonają zadania zawarte w Regulaminie projektu. Tegoroczna , IV edycja związana jest z poznawaniem przez dzieci Polski, Europy i świata oraz jest realizowana pod hasłem ” PODRÓŻOWANIE PRZEZ CZYTANIE” Projekt trwa od 3 października 2022 r. do 31 maja 2023 r.

Koordynatorzy projektu: Ilona Ośka, Edyta Stępniewska Uczestnicy: klasy IIIa i IIIb