Wycieczka przyrodnicza

Młodzi badacze przyrody

12 października uczniowie klasy III A z wychowawczynią udali się na terenową wycieczkę, w czasie której przeprowadzali różne eksperymenty przyrodnicze.  Młodzi przyrodnicy wykonali pomiary na otwartej przestrzeni, a następnie w głębi lasu. Mierzyli temperaturę, siłę wiatru i wilgotność gleby. Oceniali nasłonecznienie. W lesie obserwowali rośliny i zwierzęta w żyjące poszczególnych warstwach. Stwierdzili, że najwięcej było komarów, ale udało się też zobaczyć umykającego zająca. Mierzyli obwód pnia drzewa. Dużo radości sprawiło uczniom znalezienie jadalnych grzybów. Pośród trawy, rósł muchomor czerwony, ale wszyscy wiedzieli, że należy pozostawić go na swoim miejscu. Zaangażowani uczniowie wszystko notowali na przygotowanych kartach pracy. Do szkoły przynieśliśmy  fajne wspomnienia i trochę leśnych skarbów na klasową wystawę.

Grażyna Podsiadlik – wychowawca klasy