Niedziela, 2020-07-12

Imieniny: Brunona, Jana

Pasowanie na czytelnika

19 i 20 grudnia 2019 roku w szkolnej bibliotece odbyło się pasowanie uczniów klasy Ia  i klasy Ib na czytelników.

Akt pasowania poprzedziły zajęcia, w czasie których dzieci utrwalały zasady korzystania z księgozbioru oraz zachowania w bibliotece. Wszyscy uczniowie klas pierwszych zostali włączeni w program promujący codzienne czytanie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Otrzymali albumy czytania i zakładki do książek. Każdy młody czytelnik złożył przyrzeczenie, że będzie czytał i szanował książki. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy pasowania na czytelnika szkolnej biblioteki. Pasowanie na czytelnika i lekcje biblioteczne przeprowadziła pani Grażyna Podsiadlik.

Gratulujemy pierwszoklasistom. Życzymy im częstego, niezapomnianego i wzruszającego przeżywania przygód z bohaterami ze świata książek.