Poniedziałek, 2020-09-28

Imieniny: Libuszy, Wacławy

Poezja inaczej

9 grudnia 2019 roku w szkole odbyły się występy artystyczne promujące twórczość poetycką. Oglądając widowisko słowno  - muzyczne pt. ,,Poezja inaczej” uczniowie mieli okazję zobaczyć różne formy prezentacji wierszy. Twórczość poetycka popularnych twórców, jak też utwory mniej znane, przedstawione zostały w kilku formach. Była to:  tradycyjna recytacja, teatralna interpretacja oraz wykorzystanie poezji śpiewanej do układu tanecznego. Wymienione formy  przekazu wzajemnie się przeplatały. Bo jak powiedział wybitny polski śpiewak operowy Jan Kiepura -  ,,Wszystko jest poezją, każdy jest poetą”.

W spektaklu brali udział uczniowie klasy z IV, z Koła Bibliotecznego oraz uczeń klasy I A – zwycięzca klasowego konkursu wierszy o jesieni. Całość występów prowadziły uczennice klasy VII. Widowisko zostało przygotowane w ramach realizacji programu bibliotecznego ,,Czytam i zachęcam do czytania” pod kierunkiem pani Dagmary Nowakowskiej oraz pani Grażyny Podsiadlik.