Program " Laboratoria Przyszłości"

Laboratoria Przyszłości

PSP im. Władysław Rosłońca przystąpiła do ogólnopolskiego programu Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe od państwa na zakup wyposażenia technicznego wspomagającego rozwój umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Zakupione wyposażenie umożliwi uczniom rozwijanie kompetencji w zakresie kształtowania i rozwijania umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia. Dzięki temu wyposażeniu zajęcia będą mogły być prowadzone w sposób bardziej ciekawy oraz zachęcający uczniów do odkrywani i rozwijania ich zainteresowań.