Akademia z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości stanowiącymi istotny składnik narodowej tożsamości.

Po zakończeniu I wojny światowej w 1918 roku, po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię, nasz kraj powrócił na mapy świata.
Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy 10 listopada 2021 roku uczniowie z klas VI przygotowali uroczysty apel.  Uczniowie przypomnieli trudne chwile narodu pozbawionego własnego kraju oraz drogę Polaków do wolności. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju i przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności.

Marta Wójcik-Marzec