Aktualności

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w poniedziałek 8 kwietnia 2024 roku w wieku 44 lata odeszła nasza koleżanka Katarzyna Popis, która pracowała w Przedszkolu Samorządowym w Przybyszewie oddziały w Adamowie.

"Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania

jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić...

jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,

że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić"

Ks. J. Twardowski

Nikt z nas nie przypuszczał, że spotkamy się z Tobą - Kasiu - w takim miejscu. Jeszcze dwa tygodnie  temu widzieliśmy Cię w pracy, skupioną na sprawach dnia codziennego.

Teraz jesteśmy tu, by towarzyszyć Ci w ostatniej drodze, na którą wkroczyłaś zbyt wcześnie, zbyt szybko, nagle i niespodziewanie.

Żadne słowa nie są w stanie wyrazić tego, co czujemy. Jesteśmy wstrząśnięci. Tak trudno uwierzyć , że Ciebie już nie ma, że nie zobaczymy Cię na przedszkolnym korytarzu, że nie obdarzysz nas swoim łagodnym, delikatnym i spokojnym uśmiechem.

Byłaś Kasiu osobą skromną, pełną taktu i wewnętrznego ciepła.

Dziękujemy za Twoją niewymuszoną obecność wśród nas. Za każdy gest przychylności, koleżeństwa, życzliwości. Nigdy nam nie odmawiałaś pomocy, często sama ją inicjowałaś.

W piękny, szlachetny sposób byłaś sobą. Szanowałaś i ceniłaś innych. Wydobywałaś z innych to, co dobre.

Angażowałaś się w problemy dzieci przedszkolnych z matczyną troską, zabiegałaś o sprawy drobne i ważne.

Potrafiłaś wesprzeć dobrym słowem, wysłuchać, być przy drugim człowieku w smutku i radości. Nawet wtedy, kiedy borykałaś się ze swoją osobistą tragedią.

Żyłaś skromnie, pięknie i w przyjaźni z innymi.

Tego pogrzebu nie było w planie.

Śmierć przyszła niespodziewanie, niechciana, za wcześnie, przekreślając Twoje plany i marzenia.

W ten kwietniowy  dzień cała społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Przybyszewie żegna Cię nasza droga Koleżanko, Przyjaciółko, wspaniała Kobieto. Będziesz żyła w naszej pamięci zawsze… Spoczywaj w pokoju!!!